Αποτελέσματα των πρώτων αγώνων της Β΄ προκριματικής φάσης του Europa Conference League

Με την ολοκλήρωση των πρώτων αγώνων της Β΄ προκριματικής φάσης του Europa Conference League αρκετές ομάδες απέκτησαν προβάδισμα ενώ αρκετά ζευγάρια άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς.

Συνοπτικά, τα χθεσινά αποτελέσματα των πρώτων αναμετρήσεων της Β΄ προκριματικής φάσης είναι τα ακόλουθα:

Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Λεβάντια (Εσθονία)                      3-2

Τίρανα (Αλβανία)-Ζρίνσκι (Βοσνία)                           0-1

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Μπαλκάνι (Κόσοβο)                   0-4

Μπότεβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                  0-0

Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)-Κλακσβίκαρ (Νησιά Φαρόε)    0-0

Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)      0-2

Κιζιλζάρ Πετροπαβλόβσκ (Καζακστάν)-Οσιγεκ (Κροατία)         1-2

Τομπόλ (Καζακστάν)-Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)            2-0

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Κισβάρντα (Ουγγαρία)              0-1

Λιεπάγια (Λετονία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)                  0-1  

Αραράτ Αρμένια (Αρμενία)-Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία)      0-0

Βαλμιέρα (Λετονία)-Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)                 1-2

Μακεντόνιγια Σκοπίων (Β. Μακεδονία)-ΤΣΣΚΑ Σ. (Βουλγαρία)    0-0

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)             5-0

Σαμπουρτάλο (Γεωργία)-Στεάουα (Ρουμανία)                    1-0

Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)               0-3

Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)-Λίλεστρομ (Νορβηγία)                 0-1

Μόλντε (Νορβηγία)-Ελφσμποργκ (Σουηδία)                      4-1

Κόπερ (Σλοβενία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)                      0-1

Κουόπιο (Φινλανδία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)                2-2 

Σούντουβα (Λιθουανία)-Βίμποργκ (Δανία)                      0-1 

Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)-Μπρόντμπι (Δανία)                   1-1

Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Ρίγα FC (Λετονία)                    0-3 

Αντβέρπ (Βέλγιο)-Ντρίτα (Κόσοβο)                            0-0

Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)            1-0

Βασιλεία (Ελβετία)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)               2-0

Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)-ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)       3-2          

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ραντνίτσκι (Σερβία)              2-2

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-ΠΑΟΚ                              2-0      

Φεχερβάρ (Ουγγαρία)-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)                 4-1

Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)-Λάτσι (Αλβανία)             0-0           

Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)-Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)            0-0

Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)             0-4          

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Βίκινγκ (Νορβηγία)                   0-0

Κλουζ (Ρουμανία)-Ίντερ Εσκαλάδες (Ανδόρα)                   3-0

Αρης Λεμεσού (Κύπρος)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)          2-0

Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)        2-1 

Μπασακσεχίρ (Τουρκία)-Μακάμπι Νετάνια (Ισραήλ)              1-1 

ΑΡΗΣ-Γκόμελ (Λευκορωσία)                                    5-1 

Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία)-Ολίμπια Λ. (Σλοβενία)     3-1

Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)         1-4

Βελέζ (Βοσνία)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)                     0-1

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Νιουτάουν (Ουαλία)                4-1

Αλκμααρ (Ολλανδία)-Τούζλα Σίτι (Βοσνία)                     1-0

Ριέκα (Κροατία)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                     1-2

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-Μούρα (Σλοβενία)                    1-1 

Μάδεργουελ (Σκωτία)-Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)                0-1

Βλάζνια (Αλβανία)-Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)         1-1

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)-Κόνιασπορ (Τουρκία)             0-3

Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)-Αστάνα (Καζακστάν)               5-0

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)       2-0

Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)     2-0

Γκιμαράες (Πορτογαλία)-Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)          3-0