ΠΑΕΕΚ-Ομόνοια 2-5

Ο Λοΐζου πέτυχε το πρώτο χατ τρικ της καριέρας του, ο Τσέποβιτς πιστώθηκε ένα γκολ και δύο ασίστ, ο Παπουλής σκόραρε και είχε συμμετοχή σε άλλα δύο γκολ και ο Λοβέρα «έγραψε» δύο ασίστ.

Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό για ένα ημίχρονο. Οι πράσινοι κρατούσαν μεν περισσότερο την μπάλα, οι ασπρόμαυροι όμως είχαν επικίνδυνες αντεπιθέσεις και οι δύο κίπερ, Φαμπιάνο και Παναγιώτου, είχε πολλή δουλειά στα πρώτα στάδια του ματς.

Από το 26’ άρχισε ο χορός των τερμάτων με τον Τσέποβιτς να δίνει πλασάροντας το προβάδισμα στο «τριφύλλι». Ήρθε όμως στη συνέχεια το πέναλτι για χέρι του Κίκο, που αξιοποιήθηκε από τον Βαρέλα στο 34’ και το ματς ήρθε ξανά στα ίσα. Δεν άντεξαν πολύ όμως οι Κερυνειώτες, καθώς το 40’ ο Λοΐζου πέτυχε το πρώτο τέρμα του στο ματς με πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, η Ομόνοια ήταν καταιγιστική, με τον Λοΐζου (49’, 61’) να σκοράρει άλλες δύο φορές με τον ίδιο τρόπο, ενώ και ο Παπουλής (51’) έγραψε το όνομά του στους σκόρερ του παιχνιδιού.

Ο Ορ απλώς μείωσε σε 2-5 με υπέροχο εκτός περιοχής σουτ, με τον Ουζόχο να μην μπορεί να κάνει τίποτα παρά την προσπάθεια.